Satın Almak İstediğiniz Ürüne Tıklayınız...

14 Eylül 2012 Cuma


Amigurumi son yıllarda ülkemizde de oldukça ilgi görmeye başlamış Japonlara ait bir örme sanatıdır. Kelimeyi köken olarak inceldiğimizde Amigurumi kelimesinin; Ami(tığ ya da şiş), nuigurumi(içi doldurulmuş oyuncak) manasına geldiği anlaşılmaktadır. Tığ ya da şişle Türk el işi sanatları içerisinde de yer alan sık iğne örme yöntemiyle Amigurumi sanatı icra edilir.
Amigurumi örgü oyuncaklarının günümüzde ön plana çıkmasının nedenlerinden birisi de bu tür doldurulmuş oyuncaklarda bebeklerimiz ve çocuklarımız için güvenliğin öncelikli olmasıdır. Amigurumi tarzı oyuncaklarda kullanılan gözler, burunlar vb. aksesuarlar sabitleme sistemi ile oyuncaktan ayrılmayacak şekilde kullanılmaktadır. Bu da bebeğimizin diğer oyuncaklarda kopartarak yutması muhtemel parçaları amigurumi tarzı doldurulmuş oyuncaklarda güvenle kullanabilmeleridir.
Kullanılan aksesuarların yanında Amigurumi oyuncaklarını örerken kullanacağınız ipler de bebeğiniz ya da çocuğunuz için zararlı olmayan iplerden seçilebilmektedir. Özellikle bebekler için özel üretilmiş ipler yardımıyla Amigurumi örgüsü yapan kişiler günümüzde kanserojen oyuncak tartışmalarının yaşandığı bir ortamda içleri rahat bir şekilde bu oyuncaklara yönelebilmektedir. Oyuncağın içini doldurmak içinde elyaf kullanılabilir. İç dolgusu olarak kullanacağınız malzemenin de organik bir malzemeden seçilmesi durumunda, gerek örme esnasında kullanılan ipiyle, gerek dolgu malzemesiyle gerek ise kullanılan aksesuarlar itibariyle son derece güvenli oyuncaklar meydana gelmektedir. Dışarıdan aldığımız meyve ve sebzeyi bile organik olanlarından seçmeye kalkışan biz değerli annelerin, çocuklarımıza oyuncak seçerken de bu özeni göstermesi ve sağlıklı oyuncaklara yönelmesi sizce de önemli değil midir? Üstelik son derece sağlıklı olan bu tür oyuncakları kendiniz örebileceğiniz gibi, sitemizde satışa sunduğum ve bizzat kendi ördüğüm oyuncaklar arasından da uygun fiyatlarla elde edebilirsiniz. 

0 yorum:

Yorum Gönder

Sanalpazar Dükkanım

amigurumitr forumumuz

:)

Bu Blogda Ara

Takip Edenler

Hakkımda

Fotoğrafım
Merhabalar efendim, öncelikle hoşgeldiniz. Sizlerle yapmış olduğum amigurumilerimi, yapmayı hayal ettiklerimi paylaşmak isterim. Amigurumiye yeni başlayacak arkadaşlarım için de tüm tekniklere ait videolarla karşınızdayım...

Son Yazılarım

Blog Arşivi

Icon Icon Icon Icon Follow Me on Pinterest

Nerelerden kimler gelmiş ;)

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *